Klub

Młodzieżowy Klub Sportowy Taekwon-do Bystrzyca Kłodzka

+48 603 385 055
mkst@interia.pl

Taekwon-do  na Ziemi Kłodzkiej pojawiło się w 1984r pod szyldem LZS-u./Ludowe Zespoły Sportowe/

Pierwszym trenerem był Artur Zdrzałka. Latem trenujący wtedy jeszcze karate Kyokushinkai -wyjeżdżają do Lublina  na obóz sportowo-roboczy gdzie mają możliwość trenować TKD pod okiem Mistrza koreańskiego CHE CHOL IL 7dan/w grupie trenujących znajduje się G.Ozimek/Tak rozpoczyna się prawdziwa przygoda z Taekwon-do

W latach 1987-91 niekwestionowanym liderem zostaje Zbigniew Kruk /jeden z najlepszych zawodników polskiego Taekwon-do/w tym czasie zrzeszamy się  we Wrocławskim Towarzystwie Dalekowschodnich Sztuk Walki i pod jej skrzydłami rozpoczyna działalność.

Słaby poziom organizacyjny działaczy wrocławskich powoduje przeniesienie sekcji Taekwon-do  do   KS”Kolejarz” Kłodzko  /1989r/.Przygoda z „Kolejarzem” trwa przez okres 3 lat. W zawodach uczestniczymy od I Mistrzostw Polski w Lublinie ,a w Ciechanowie/1990r/zdobywa my 4 medale/1 złoty-Zbigniew Kruk oraz 3 brązowe-Roberta Ożyńskiego , Sylwii Handel oraz drużyny męskiej w układach.

W 1991r Zbigniew Kruk wyjeżdża na stałe do Australii przekazując obowiązki trenera Grzegorzowi Ozimkowi.

Dynamiczny rozwój Taekwon-do w Polsce i na Świecie stwarza coraz to nowsze wyzwania przed trenerem i zawodnikami .Na szeroką skalę rozpoczynamy szkolenie młodzieży od grupy juniora młodszego ,juniora i seniora

Jesienią 1991r Grzegorz Ozimek nawiązuje współpracę z KS „Polonia” Bystrzyca Kłodzka/1991-1995r/

W tym czasie zawodnicy naszego klubu odnoszą wiele sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

W 1993r Polski Związek Taekwon-do w dowód bardzo sprawnej działalności przyznaje organizację Mistrzostw Polski seniorów ,które odbywają się w Stroniu Sląskim.

Drużyna z Bystrzycy zdobywa złoty medal w najbardziej prestiżowej konkurencji, jaką są walki drużynowe- tytuł ten broni w kolejnych 5 latach ,co do dzisiaj jest rekordem nie do pobicia .Bardzo dobrze radzą sobie również juniorzy i juniorzy młodsi ,którzy w klasyfikacji generalnej w Polsce zawsze znajdują się w pierwszej trójce.

Wybitne osiągnięcia sportowe zawodników Taekwon-do ,wprowadzenie zawodników do Reprezentacji Polski we wszystkich kategoriach, wyróżnienia w skali Województwa oraz wysokie pozycje krajowe są nie do uniesienia przez działaczy „Polonii”.

Dochodzi do wielu nieporozumień .Rodzice trenujących Taekwon-do wraz z trenerem G.Ozimkiem postanawiają oddzielić się od piłkarzy bystrzyckiej„Polonii” rejestrując  Stowarzyszenie Kultury Fizycznej pod nazwą Młodzieżowy Klub Sportowy Taekwon-do Bystrzyca Kłodzka/grudzień 1995/

Kolejne lata działalności to ciągłe pasmo sukcesów .Zawodnicy z Bystrzycy należą do najlepszych w kraju, startując w barwach narodowych zdobywają medale  Mistrzostw Świata i Europy.

W 1998 r otrzymujemy organizację Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Juniorów do kadry Polski, a w r.2000 w Bystrzycy Kłodzkiej rozegrane zostają   Mistrzostwa Polski Juniorów.

Przez cały czas prowadzonej działalności od 1988-2006 r rok-rocznie jesteśmy organizatorami zawodów makroregionalnych oraz obozów szkoleniowo-wypoczynkowych dla naszych podopiecznych.